O mnie

Mariusz Pajączkowski

Fotograf, Grafik Komputerowy, Web Designer

Mariusz Pajączkowski w otoczeniu logotypów aplikacji

O mnie

Jest kilka osób, które pewnie określiłyby mnie mniej więcej tak: fotograf, grafik, wordpress developer i wielki fan uniwersum Star Wars i Wiedźmina. A poza tym całkiem sympatyczny facet 🙂

Fotografią zajmuję się już ponad 15 lat. Jak to zwykle bywa najpierw była moją pasją, sposobem spędzania wolnego czasu. Z czasem stawała się coraz ważniejsza. W końcu stała się sposobem na życie. 

W fotografii urzekła mnie jej ulotność i trwałość zarazem. Utrwalam moment, chwilę, której zaraz już nie ma. Ten jeden wyjątkowy uśmiech, błysk w oku. Uchwycenie tego daje niesamowitą radość i motywację do działania. Fotografuję budynek, drzewo, osobę, wydarzenie i ten obraz zostaje. Fotografia to prawdziwe zatrzymanie chwili w czasie.

Dlatego uwielbiam fotografować krajobrazy. Dopiero porównując zdjęcia robione na przestrzeni kilku lat można ocenić jak zmienia się świat wokół nas. 

Największą jednak przyjemność sprawia mi portretowanie ludzi. Uchwycenie czegoś wyjątkowego, jakiejś indywidualnej cechy, uczucia “tej chwili” i zatrzymanie jej w czasie jest sensem fotografii. I to właśnie chcę robić w życiu.

Naturalny bieg rzeczy sprawił, że oprócz fotografii zacząłem zajmować się obróbką zdjęć i grafiką komputerową. W tym kierunku też zacząłem się kształcić. Uwieńczeniem tego procesu są ukończone studia podyplomowe na AGH na kierunku “Nowoczesna Grafika Komputerowa” 

Dodatkowym, ale nie mniej ważnym aspektem mojej pracy jest działalność w mediach, zwłaszcza internetowych. Tworzenie stron i administracja wordpressem pomagają mi w fotografii, również w aspekcie wymagań technicznych jakie wobec grafiki stawiają poszczególne media. 

 

Edukacja

Wiele rzeczy w życiu się zmienia. Technika, sprzęt, forma zapisu finalnego dzieła. Tym co pozostaje stale bezcenne jest wiedza. Znajomość reguł fotograficznych, zasad kompozycji, klasycznego podejścia do sztuki to podstawy. To właśnie umiejętności, wiedza i praktyczne jej zastosowanie tworzą mistrzów. Polecam obejrzeć serię filmów “Pro Photographer, Cheap Camera Challenge” na kanale DigitalRev Tv na YouTube. 

Dlatego szlifowanie umiejętności, dobywanie doświadczenia i uczenie się nowych rzeczy są moimi priorytetami. Wierzę, że inwestowanie w wiedzę i umiejętności to najlepsza inwestycja w życiu zawodowym. Nigdy nie powiem “umiem już wszystko”. Ale umiem dużo 😀 

Oto kilka przykładów z mojego doskonalenia zawodowego:

Studia podyplomowe na AGH – Nowoczesna Grafika Komputerowa

Kursy:

Wedding Photography

WordPress Zero to Pro

Learn Photoshop CC

Adobe Illustrator CC

Liturgiczny dla Fotografów z uprawnieniami do fotografowania celebracji liturgicznych

Kontakt