You are currently viewing Dożynki powiatowe 2019 – moja fotorelacja

Dożynki powiatowe 2019 – moja fotorelacja

Dożynki powiatowe obchodziliśmy w tym roku w niedzielę 25 sierpnia “Folklorem malowana ziemia lubaczowska”. Święto plonów odbyło się w Wielkich Oczach, na terenie tamtejszego  kompleksu sportowo-wypoczynkowego. Obszerną relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj i tutaj. W tym wpisie zamieszczam w zasadzie tylko zdjęcia ze święta plonów i kilka moich osobistych refleksji.

Oczywiście rolnikom za ich pracę należy się wielki szacunek. To nie ulega wątpliwości. To powinno jednak być coś naturalnego i ten szacunek powinien być okazywany cały czas. Kiedy jednak rozmawiałem wczoraj z wieloma osobami, często padało smutne stwierdzenie, że polityce przypominają sobie o rolnikach dopiero w czasie kampanii. Coś w tym może być, bo i wczoraj pojawiło się kilkoro polityków. Nie narzekam, bo dla fotografa to zawsze łakomy kąsek 🙂 ale gdzieś tam dalej od sceny dało się słyszeć szmery. Niekoniecznie zadowolenia.

Poza tym jednak muszę przyznać, że atmosfera byłą przesympatyczna. Skwar lał się z nieba, piwo z kegów a ludowa muzyka ze sceny 😀 A poważnie było bardzo sympatycznie. Jak zwykle niezawodne “Kresy” (którym gratuluję kolejnego sukcesu), piękne wieńce dożynkowe i mili ludzie dookoła. Praca w takich warunkach to przyjemność.

Dożynki powiatowe 2019 za nami, ale to nie koniec takiego świętowania. W najbliższą niedzielę (01.09) na naszym terenie świętować będą rolnicy z gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Stary Dzików i Oleszyce, a w Opace odbędą się dożynki gminno-dekanalne.  Po ciężkiej pracy na polu, która tak naprawdę jeszcze przecież się nie skończyła, rolnicy mają więc trochę okazji do świętowania. Pozostaje im życzyć dobrej pogody i obfitych plonów.